KURZY

Staň sa Freediverom

Aj na Slovensku sa môžeš naučiť freediving a všetko čo k tomuto jedinečnému športu patrí:  dýchanie, relaxáciu, techniku plávania pod vodou, orientáciu a vodnú záchranu a množstvo ďalších vecí. Nezáleží na veku alebo fyzickej kondícii! Freediving je komplexná aktivita a každý sa rozhodne sám, čo chce získať jeho tréningom.

Počas mojej dlhoročnej praxe ako inštruktor som mala možnosť trénovať  ľudí po celom svete, od absolútnych začiatočníkov až po top atlétov. Každý človek má svoju vlastnú motiváciu ktorá ho privedie za freedivingom a táto motivácia bola pre mňa vždy veľmi zaujímavá. Freediving môže byť profesionálny šport, životná filozofia alebo aj terapia. Za moju zodpovednosť ako inštruktor, považujem dať mojim študentom ktorí si ma ako lektora vyberú, možnosť rozhodnúť sa, čo pre nich freediving bude znamenať. Pre inšpiráciu, tu je zoznam dôvodov prečo za mnou ľuda ktorí nikdy nerobili freediving prišli :

Chcel by som skúsiť v mojom živote niečo iné – Mám rád vodu a chcem sa s elementom viac spojiť – Mám z vody trochu strach a chcem sa v nej cítiť istejšie – Mám rád more a na dovolenke by som si rád hlbšie zašnorchľoval – Chcem prekonať svoje limity – Som chronicky chorý a chcel by som robiť šport ktorý ma príliš nezaťažuje – Chcem sa naučiť ako správne dýchať a zrelaxovať sa – Zaujímama objavovanie exotických miest a dobrodružstvá za freedivingom – Zaujímam sa o freediving ako o šport a s ním spojenú tréningovú prípravu – Vždy keď som na jachte stratím svoje drahé RayBan okuliare a chcem sa naučiť ich vyloviť…

Apnea Academy Indoor Freediver – prvý krok začiatočníka na ceste za freedivingom
  • Bazénový kurz pre absolútnych začiatočníkov, ktorí sa chcú zoznámiť so svetom freedivingu. Pracujeme hlavne na správnom dýchaní, relaxácii, bezpečnosti a technike pohybu. Okrem teórie súčasťou tréningu sú aj lekcie v bazéne, dýchacie a relaxačné cvičenia, meditácia, strečing, plávanie a samotná zádrž dychu. Ku koncu kurzu študenti väčšinou dokážu zadržať dych na 2 až 3 minúty a preplávať na jeden nádych horizontálnu vzdialenosť 50 m a viac. Tréning je intenzívny, od 9:00 am do 18:00 pm.
  • Trvanie: jeden víkend (dva intenzívne dni)      Max. počet študentov: Cena: 180 EUR    Termín:  28-29.10.2017     Lokalita: Bratislava, X Bionic Sphere

  • Cena kurzu zahŕňa: Školenie pod vedením Kataríny Linczényiovej, učebne, bazény, tréningové pomôcky, diplom, potápačské poistenie.
  • Cena kurzu nezahŕňa: Dopravu do učebne a na bazény, ubytovanie a stravu počas trvania kurzu, špeciálnu freedive výstroj  (všetko potrebné vybavenie sa dá zapožičať za 25 EUR )

Pre viac informácii a rezervácie: